AGRI HABER TV
  23-06-2019 15:06:00

Ağrı Belediyesi Kimlere Emanet-2

Ağrı Belediyesi Kimlere Emanet-2

31 Mart yerel seçimleri sonrasında Ağrı Belediye’sini kazanan Ak Parti Adayı Savcı Sayan, seçim öncesinde her platformda söz ettiği seçim vaatlerinden yaklaşık üç aydır görevde olmasına rağmen sadece makam odasının kapısını kaldırmak oldu. Ağrı halkı Başkan Sayan’dan bekledikleri elektriği bir türlü alamadı. Ağrı Halkı, Ağrı Belediyesi tarafından üç aylık sürede gözle görülebilecek herhangi bir çalışma görmediğinden dolayı sessiz tepkiler yavaş yavaş ses getirmeye başladı.

Ağrı’da yerel seçimlerin bitmesi ile Belediyelerin Dağılımı şu şekilde oldu.

Ak Parti, Ağrı, Taşlıçay ve Hamur Belediyesini;

HDP, Patnos, Doğubayazıt ve Diyadin Belediyesini

Saadet Partisi, Eleşkirt Belediyesini

BBP Partisi, Tutak Belediyesini kazanmıştı.

Peki, güncel durum nedir, Şu anda Ağrı’da Ak Parti Belediyeleri dışında diğer ilçe belediyeleri seçim öncesinde seçmenlerine vermiş oldukları seçim vaatlerini yerine getirme adına kendi imkanları doğrultusunda çalışmaktalar. Peki, Ak Parti Belediyeleri neden çalışmıyor? Başkanlar ne yapıyor?

 El cevap; Başkanlar tüm teşkilatları ile birlikte İstanbul’da Binali Yıldırıma destek vermek için geceli gündüzlü çalışmaktalar. Ancak şöyle bir gerçek var ki Ağrı, Taşlıçay ve Hamur halkı değerli başkanlarımıza İstanbul’da seçim çalışması yapsınlar diye oy vermediler, Şimdi Ağrı halkı şu sorulara cevap arıyor. Taş bitti yapı paydos” mantığı ile “seçim bitti Ağrı halkı gelecek seçimde görüşürüz” çalışması mı yürütülmekte? Ne olacak Ağrı’nın bu hali? Hani vaatler? Diğer bir deyim ile “ola hani saat, ola kablo” stratejisimi uygulanıyor. Şimdi gözler İstanbul seçimleri sonrasında Başkan Savcı Sayanın neler yapacağına dönmüş durumda, nitekim birazdan okuyacaksınız ancak biz yine de belirtelim seçim öncesinde savcı sayan seçim vaatlerini açıkladığında “Ağrı bir yıl içerisinde Marka Şehir Olacak” sözlerinin hatırlatılmasında fayda olacağını belirtelim.

Yerel seçimlerin yaklaşık üç aydır bitmesine rağmen Ağrı Belediyesinin kadrolarının açıklanmaması da ayrı bir sıkıntı oluşturmuş durumda. Savcı Sayanın yokluğunda Ağrı belediyesinde tek sorumlu olarak gösterilen ve Daha önce Ağrı halkı tarafından tanınmayan sadece seçim çalışmalarında savcı sayanın yanında danışman olarak gezen ve bugün Belediye Başkan yardımcılığı görevi verilen Ahmet Tunç’un Ağrı’da aldığı çeşitli kararlarda il de büyük tepkilere neden olmuş durumda.

Ahmet Tunç, Son olarak Ağrı’da Kayyum olarak görev yapan Ağrı Valisi ve Ağrı Belediye Başkanı Süleyman Elban tarafından Ağrı’da görev yapan basın mensuplarına verilen ücretsiz dolmuş kartlarını gerekçesiz bir şekilde iptal etmesi Ağrı’da artık ciddi tepkilere neden oldu.

Ve Ahmet Tunç’a soruyoruz? Ahmet bey, Ağrı’da görevini yapmaya çalışan gazeteciler sizlerin yanlışlarını ve yapmadığınız hizmetleri yazdıklarından dolayı ya da sizleri almış olduğu yanlış kararlardan dolayı alkışlamadıklarından vatandaşlara doğruları paylaşan, tarafsız basın mensuplarının hakları olan basın kartlarına mı göz diktiniz.

agrihabertv.com ailesi olarak Başkan yardımcısı Ahmet Tunç’un böyle bir karar almasını kınıyoruz. Ve şöyle bir ifade ile yazıma devam etmek istiyorum Ahmet Bey, seçim öncesinde basın mensupları karşısında el pençe durduğunuz günleri unutmuş gibi “arkadaşlar hep birlikte olalım Ağrı ilini hak etmiş ve bir türlü verilmemiş hizmetlerin getirilmesi adına geceli gündüzlü çalışalım cümlelerini kurduğunuz günleri ne çabuk unuttunuz” da şimdi yapmadığınız hizmetlerden dolayı evine helal bir şekilde ekmek götüren basın mensuplarının kartlarına mı göz diktiniz. Temennimiz makam koltuğunuzda oturmuş bir şekilde kimseye danışmadan bilgi almadan yetkili olarak Ağrı gazeteciler Cemiyeti Başkanı ile görüşmeden almış olduğunuz bu yanlış karardan dönmenidir. Yazımızın devamı gelecektir vesselem… 

Başkan Sayanın Seçim Vaatleri

 
 
 

AK Parti Ağrı belediye başkan adayı, seçilmesi halinde Ağrı için yapacaklarını sıraladı. 31 Mart Yerel seçimleri sonrasında Ağrı Belediyesini Kazanan Ak Parti Adayı Savcı Sayan Vaatlerini sizler için sıraladık taktir okuyucularımızındır.  

  1. "Seçildiğim zaman AK Parti'nin değil Ağrı'nın belediye başkanı olacağım,
  2. Seçilmesi halinde her hafta 3 gün boyunca cenaze evlerine sıcak yemek verileceğini ifade eden Sayan,  "belediyenin özel araçlarıyla haftanın üç günü taziye evlerine yemek taşınacak." dedi.
  3. Ağrı'nın turistik güzelliklerine de değinen AK Partili Sayan, "Ağrı'yı inanç ve sağlık turizminde bir numara yapacağım" diyerek iddialı konuştu.
  4. Ağrı dönerini ve Ağrı etini marka yapacağını ifade etti.
  5. Savcı Sayan,  Ağrılı gazeteci ve gençlere vaadini de açıkladı. Ağrı belediye başkan adayı Savcı Sayan, seçilmesi halinde gazetecilere cemiyet binası tahsis edileceğini dile getirdi.
  6.  Şehirde evlenecek ancak durumu iyi olmayan gençlere çeyiz desteği sağlayacağını söyledi.

7."18 mahallemiz var. Şimdiden görüşmelere başladım. Her bir mahalleye Türkiye'nin bir büyükşehir belediyesini kardeş belediye yapacağım

  1.  Ağrı marka şehir olacak. Ağrı, Hz. Ömer adaletinin uygulandığı bir şehir olacak. Kimse kimseyi ezemeyecek, hakkına hukukuna müdahale edemeyecek, kimse garibanı ezemeyecek. Ben her şeyin hakkından gelirim. Yeter ki siz bana güç verin.
  2. İstanbul gibi büyük illere giderek çalışmak zorunda kalan Ağrılıları da kente geri getireceğini de aktaran Sayan, bu yönde çalışmalara ağırlık vereceğini söyledi.

 

 

 

  Bu yazı 673 defa okunmuştur.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
AĞRI BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ
Bu anket'e Üye Girişi yaparak oy kullanabilirsiniz.
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI